Malezja – Mały azjatycki kraj na Półwyspie Malajskim. Państwo którego stolicą jest Kuala Lumpur które razem z przedmieściami liczy nieco ponad 7 milionów co przy całkowitej liczbie ludności w okolicach 33 milionów stanowi jeden z najwyższych odsetków ludzi którzy żyją w stolicy państwa. Wiele osób w Europie może znać ten kraj głównie z GP Malezji w Formule 1, lecz nie można zapomnieć że jest to kraj który w niektórych aspektach technologicznie wyprzedza nie jedno państwo europejskie

Stolica

Nikt kto chce zwiedzić Malezję nie może pominąć jej stolicy. Warto zacząć od wizyty w Jaskini Świątynnej położonej w kompleksie krasowych jaskiń Batu, obok których wznosi się największy na świecie posąg Murugana.  Do jaskini prowadzą 272 schody więc powrót w górę może okazać się dla niektórych niemałym ćwiczeniem fizycznym. Wracając do samego miasta warto zahaczyć o Tugu Negara – pomnik bohaterów walczących o niepodległość. Jednymi z podstawowych punktów Kuala Lumpur to budynek sułtana Abdula Samada, Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Wieczorem warto wybrać się na 270 metrowy taras widokowo – spokojnie znajdzie się winda – znajdujący się na wieży Menara.

Inne ciekawe miejsca

Nie ma państwa na świecie którego wszystkie atrakcje znajdują się w stolicy( no może poza Watykanem). Tak samo jest w Malezji. Po wizycie w stolicy warto się przekwaterować do Borneo w celu rejsu tropikalną rzeką Klias. Z całą pewnością będziecie zaskoczeni w jak małym stopniu jesteście w stanie znaleźć ślady jakiejkolwiek cywilizacji.

Dla miłośników leniuchowania w na wyspie Borneo znajdują się gorące źródła Poring w których można trochę odpocząć przed kolejnymi dniami wyprawy.

Jeśli tylko będzie pogoda dopisywała z wyspy warto popłynąć do Abdul Rahman Parku – jest to kompleks 5 małych wysepek na których jak sami stwierdzicie jest krystalicznie czysta woda – Gwarantuję takiej w Polsce nawet w kranie nie znajdziecie.

Wycieczka do Malezji nie może się odbyć z pominięciem rejonu Kuching tętniącego życiem miasta które jest niebywałą mieszanką kulturową i wyznaniową. Każdy znajdzie tu z całą pewnością coś ciekawego dla siebie.