Mnóstwo przygotowań, planowania i organizacja na najwyższym poziomie. Aż przychodzi ten wyczekiwany czas wypoczynku w wymarzonym miejscu. Cieszymy się chwilą, korzystamy w 100% z radości i swobody jaką daje nam wakacyjna podróż. Jednak czas płynie niesamowicie szybko i mimo, że bardzo byśmy chcieli, nijak nie da się go zatrzymać. Zazwyczaj kończącemu się urlopowi towarzyszy uczucie żalu, że już pora, by wrócić do codzienności. Są jednak sposoby, aby po powrocie do domu, zatrzymać nieco uczucie beztroski  Zatem jak utrwalić wspomnienia z urlopu?

Pamiątki

Magnesy, pocztówki, ręcznie wykonana biżuteria, nietypowe znaleziska. Możliwości jest mnóstwo, z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś, co po powrocie skutecznie zadziała na jego wyobraźnię i pozwoli na moment cofnąć się w czasie. Poranna kawa w kubku z lokalnym nadrukiem lub zdjęciem ulubionego miejsca, na pewno sprawi, że dzień będzie lepszy. Natomiast wakacyjny magnes na lodówce sprawić może, że będziemy otwierać ją częściej, tutaj zatem trzeba być ostrożnym!

Zdjęcia 

Bez wątpienia jest najpopularniejsza forma uwieczniania wspomnień. Zdjęć nigdy nie jest za dużo! Można je przecież użyć na kilka sposobów. Przerobić na fotoksiążki, kalendarze, filmy pamiątkowe, czy też po prostu wkleić do tradycyjnego albumu. Warto także zamiast trzymać je w pamięci telefonu, wywołać i sprawić tym samym by stały się nieśmiertelne. Niezawodny album zgubić czy zniszczyć jest znacznie trudniej niż telefon. Po kilku miesiącach, czy latach powrót do tych zdjęć obudzi w nas mnóstwo wrażeń!

Przepisy

Świetny pomysł zwłaszcza dla miłośników kulinarnych. Nie ma lepszego sposobu na powrót do danego miejsca, niż właśnie za pomocą zmysłów! Podczas podróży zafascynowała Cię regionalna kuchnia? Zorganizuj wieczór wspomnień i zrób prawdziwą ucztę, odtwarzając najlepsze dania. Jeśli jesteś świetnym “gadułą” i udało Ci się uzyskać przepis na ulubione potrawy od lokalnego mieszkańca, masz szczęście. Jeżeli nie, również nic straconego. Internet ocieka przepisami z każdego zakątka świata. Wystarczy trochę poszperać i gotowe!

Lokalne produkty 

Być może podczas urlopu zachwyciły Cię unikatowe oliwy, konkretne wina lub przyprawy? Zabierz je ze sobą do domu i po powrocie ciesz się cząstką miejsca, które Cię oczarowało. Lampka wytrawnego francuskiego wina czy kieliszek Ouzo przywiezionego z Grecji, z pewnością nieco ociepli naszą polską jesień i pozwoli na moment przenieść się myślami do beztroski.