Mediolan to jedno z Włoskich miast, które wymaga naszej uwagi. Zatem kiedy wybierasz się na zwiedzanie go możesz śmiało wsiąść do metra, i korzystać z innych środków transportu, które całkiem nieźle tu funkcjonują. Wszystko po to aby zobaczyć różne inne dzielnice warte zobaczenia, a nie jedynie centrum. Wszystkie z poniżej zaprezentowanych atrakcji znajdują się w ścisłym centrum i możesz przemieszczać się po między nimi na piechotę.
Prawdopodobnie jeżeli szukaliście już jakichś wskazówek na temat tego co warto zobaczyć w Mediolanie, to pierwsze co znajdziecie w wyszukiwarce będzie to Katedra w Mediolanie i to od niej rozpoczniemy nasza dzisiejsza wycieczkę po tym niezwykle interesującym mieście. Zatem ruszamy.

Mediolan co warto zobaczyć

  1. Katedra Duomo, która już od pierwszego wejrzenia powala swoim monumentalizmem. Równie piękne i fascynujące jest także jej wnętrze, które bez wątpienia koniecznie trzeba zobaczyć chociaż raz.
  2. Plac Duomo z najbardziej znanym pomnikiem Wiktora Emanuela II, to kultowe miejsce spotkać szczególnie młodych mediolańczyków. To takie miejsce w rodzaju Warszawskiej kolumny Zygmunta.
  3. Galeria Wiktoria Emmanuela II to miejsce dosyć kontrowersyjne, ponieważ niektórzy mediolańczycy są z niego dumni. Inni z kolei uważają je za symbol hedonistycznego stylu życia, ze względu na obecność wielu bardzo luksusowych sklepów i bardzo bogatego wystroju tego miejsca. Nie można jej odmówić jednak pięknej architektury a z dachu można podziwiać taras Duomo i wszystkie robiące wrażenie pinakiele.
  4. Byk Turyński, to ciekawa atrakcja, która czeka wszystkich szukających szczęścia. Będąc w Mediolanie w Galerii Wiktoria Emmanuela koniecznie odszukajcie mozaikę z bykiem i okręćcie się na niej dwa razy wokół własnej osi aby mieć szczęście.
  5. Zamek Sforzow i Park Sempione, którego cały kompleks opiera się na planie prostokąta, z basztami. Wybudowany w XIV wieku, razem z parkiem, mostkiem i licznymi alejkami w tym jedna im. Adama Mickiewicza. A na deser to co turyści lubią najbardziej czyli wieża widokowa Torre Branca z piękną panoramą na miasto.