Szukasz sprawdzonej metody karmienia zwierząt, która pozwoli Ci, sporo zaoszczędzić na paszy, przy czym, zwierzę otrzyma niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze? Zależy Ci na szybkim przyroście masy zwierząt, lub zwiększeniu mleka u krów mlecznych? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, jaki rodzaj paszy wybrać, by niskim kosztem, hodować zwierzęta, oraz zwiększyć swój zysk.

Pasza dla zwierząt, przeznaczonych na mięso oraz produkty odzwierzęce.

Podczas hodowli zwierząt, bardzo ważna jest, zbilansowana dieta. To dzięki niej, zwierzęta przybierają na wadze, a produkty które z nich otrzymujemy, zwiększą zysk. Niestety, wiele hodowców popełnia błąd, podczas wyboru paszy, dlatego niekiedy okazuje się, że cena ich utrzymania jest większa, niż cena sprzedaży mięsa, czy produktów, dlatego doskonałym rozwiązaniem, okaże się ddgs kukurydziany.

Czym jest ddgs kukurydziany, oraz dla kogo jest przeznaczony?

Suszony wywar kukurydziany, to produkt uboczny, powstając y podczas produkcji alkoholu. Podczas fermentacji ziaren, zwiększa się zawartość białka, przez co produkt jest bardziej kaloryczny i treściwszy. W przeciwieństwie do innych rodzajów paszy, ddgs, cechuje się dużą zawartością aminokwasów, białkiem, mikroelementami oraz witaminami, w tym tymi z grupy B. Wywar kukurydziany, należy do pasz treściwych, które doskonale zaspokaja potrzeby energetyczne, nawet dużych zwierząt, takich jak bydło, czy trzoda chlewna. Można podawać go również kurą i ptakom. Niewielki, suszony granulat, w jakim występuje wywar, jest łatwy w podawaniu oraz przechowywaniu. W okresie jesienno- wiosennym, zaleca się, aby produkt przechowywać w suchym, zacienionym pomieszczeniu, w szczelnie zamkniętych pojemnikach, by uniknąć zawilgotnienia paszy. W razie konieczności, paszę, można zmoczyć wodą, co ułatwi mniejszym zwierzęta jego konsumpcję. Należy jednak pamiętać, że tak podana pasza, nie może znajdować się w boksie więcej niż 2 dni, gdyż po tym czasie, następują procesy gnicia, które są bardzo niebezpieczne dla zwierząt.

Zalety zastosowania ddgsu kukurydzianego..

Wywar pozyskiwany podczas produkcji alkoholu, ma wiele zalet. Jest treściwy, powoduje szybki przyrost masy ciała zwierząt, doskonale zaspokaja ich potrzeby energetyczne oraz uzupełnia niedobory witamin. Jest łatwy w podawaniu, oraz przechowywaniu. Kolejną zaletą, jest niska cena, oraz duża wydajność co sprawia, że karmienie zwierząt, nie jest tak kosztowne. Należy również wspomnieć o tym, iż duża zawartość białka, doskonale wpływa na układ trawienny zwierząt. Przez dłuższy czas, są one najedzone, oraz nie pobierają przez to dużej ilości paszy. Należy jednak zwrócić uwagę na zwierzęta, z tendencją do podjadania, by nie przekarmić ich.
Ddgs kukurydziany jest powszechnie dostępny, jego cena nie jest wygórowana, a łatwość w podaniu oraz przechowywaniu sprawia, że coraz więcej osób, decyduje się na zakup tego rodzaju paszy. Jeśli szukasz odpowiedniego produktu dla swoich zwietrzą, to wywar jest właśnie nim!