Gdynia to stosunkowo młode miasto nad Morzem Bałtyckim, które wchodzi w skład Trójmiasta i jest co roku odwiedzane przez tysiące turystów. W sezonie letnim nie brakuje tutaj atrakcji dla dzieci i dorosłych, a także możliwości, aby aktywnie spędzić czas. To także miasto, w którym znajdziesz piękną architekturę, muzea i zabytki o niesamowitej historii. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Co warto zobaczyć Gdynia

Muzeum Emigracji w Gdyni to miejsce, w którym można poznać bogatą historię emigracji Polaków na przestrzeni dziejów. Muzeum znajduje się w budynku Dworca Morskiego, który przed laty stanowił punkt tranzytowy dla Polaków mających opuścić swoją ojczyznę. Z kolei Okręt-Muzeum ORP Błyskawica to polski niszczyciel, który brał udział w wielu historycznych wydarzeniach podczas drugiej wojny światowej. Statek brał udział w bitwie o Atlantyk, a także słynnej ewakuacji angielskich, francuskich i belgijskich żołnierzy z Dunkierki w 1940 roku. Dziś stanowi najstarszy na świecie zachowany niszczyciel. Można go zwiedzać w środku i poznać nie tylko historię okrętu, ale przede wszystkim niezwykłych bitew morskich XX wieku.

Atrakcje dla rodzin

Akwarium Gdyńskie to idealne miejsce, w które można się wybrać całą rodziną podczas rodzinnych wakacji. Atrakcjami będą zachwyceni wszyscy niezależnie od wieku, a możliwość podglądania morskich stworzeń w warunkach zbliżonych do naturalnych to świetny sposób na zabawę połączoną z nauką. Z kolei Centrum Nauki Experyment pozwala na poznanie różnych zasad rządzących światem przyrody i fizyki dzięki interaktywnym wystawom. Możliwość eksperymentowania, dotykania eksponatów i rozwiązywania zadań angażuje dzieci i dorosłych w rozrywkę, która w przystępny sposób wyjaśnia naukowe kwestie. To świetne miejsce, w którym można spędzić kilka godzin, tracąc poczucie czasu i świetnie się bawiąc. A kiedy słońca zacznie zachodzić, warto wybrać się na molo w Gdyni Orłowie, z którego rozpościera się przepiękny widok na Morze Bałtyckie.