Mocny gęsty zarost to często marzenie i kompleks wielu dorastających chłopców, ale także tych starszych, którzy mają problemy hormonalne lub ich delikatny zarost uwarunkowany jest genetycznie. Dla mężczyzn konsekwentnie podążających za modą, lecz nie posiadających pięknego zarostu, istnieją także metody do osiągnięcia zamierzonego celu, a przynajmniej do spróbowania.

Na początku warto zorientować się jak wygląda nasza sytuacja hormonalna. Hormonem odpowiadającym za wystąpienie owłosienia na twarzy jest testosteron, czyli hormon wytwarzany w jądrach. Kwestia hormonalna jest czynnikiem genetycznym, na który ludzie nie mają zbyt niego wpływu, lecz w pewien sposób mogą sobie pomóc między innymi przez zastosowanie gotowych Booster testosteronu, które w swoim składzie zawierają między innymi kwas d-asparaginowy.

Mimo wszystko najlepszą metodą jest metoda mechaniczna. Warto stosować codziennie maszynki z ostrzami jednorazowymi lub wymiennymi, dzięki temu usuwamy nawet najmniejsze włoski powodując, iż odrastający zarost jest gęstszy, ciemniejszy i mocniejszy. Aby uzyskać gęstszy zarost, zaleca się usuwanie nawet najkrótszych włosków na twarzy. Nie należy zrażać się faktem, iż pozbywamy się ich całkowicie, ponieważ ludzkie ciało zbudowane jest w ten sposób, że usuwanie włosów za pomocą maszynek do golenia utwardza zarost i sprawia że staje się on ciemniejszy.