Rower to idealne środki lokomocji na długodystansowe podróże. Geo-polityczne granice przełamują się, gdy jedziesz na rowerze. Przez świeże powietrze, w środowisku naturalnym, tworzy się jedyny w swoim rodzaju związek pomiędzy wycieczkowiczem a otoczeniem. Można zobaczyć więcej, podziwiając piękno krajobrazów, dzikiej przyrody i zabytków w swoim własnym tempie. Oto kilka pomysłów dla tych, którzy chcą zrobić długodystansowe podróże rowerem w niektórych z najpiękniejszych okolic.

1. Trasa szlaku R1 – jedna z najważniejszych i dłuższych międzynarodowych tras rowerowych w Europie, zaczyna się w Boulogne-sur-Mer we Francji i biegnie przez Holandię, Niemcy i Polskę do Rosji, na terenie Petersburga. Trasa ta ma około 3 500 km długości i łączy wiele pięknych miast i regionów.
– Poczuj się jak profesjonalny kolarz, jedząc posiłki po drodze.

2. Trasa Karpaty – ta trasa ma około 1 200 km długości i biegnie przez Karpaty w Polsce, Czechach, Słowacji i na Ukrainie.
– Wpatruj się w nieprawdopodobne widoki; podziwiaj góry, lasy i rzeki.

3. Trasa EuroVelo 6 – ta trasa obejmuje około 3 650 km i biegnie wzdłuż dwóch największych rzek Europy – Dunaju i Loary.
– Ciesz się francuskim winem i zabytkami, jak wieża Eiffla.

4. Trasa Kuźniczka – Połonina Caryńska – Beskid Niski – to jedna z najpiękniejszych tras w Polsce, o długości ok. 180 km. Trasa ta przechodzi przez niezwykłe krajobrazy: jezioro Solińskie, malownicze doliny, polany i góry.
– Ucz się historii i kultury, wchodząc na szczycie góry po dawnym włoskim kościele.

5. Trasa Tajga i Morze Białe – ta trasa rowerowa prowadzi z Tarchania nad Morzem Białym w Rosji przez dziewicze lasy tajgi i przepiękne krajobrazy do Krasnojarsku.
– Odkryj dzikie życie, zobaczą selkupy na rzece Jenisej lub najstarszy starożytny kompleks Megalitów.

Artykuł powstał przy współpracy z krainasmyka.pl