Od ponad stu lat ludzie przemierzają piękne krajobrazy, dążąc do pokonania kolejnych tras. Trekking jest jednym z najlepszych sposobów na zanurzenie się w dziczy przyrody i odkrycie niesamowitych miejsc, których nie zobaczy się zwykle w powszechnie dostępnych turystycznych miejscach. To sposób na oderwanie się od zgiełku codzienności i poznanie dzikiej strony naszej planety. W tym artykule przedstawiamy najpiękniejsze szlaki trekkingowe na świecie, które zachwycą każdego miłośnika przyrody.

1. Szlak Inka w Peru

Szlak Inka to jedna z najpiękniejszych i jednocześnie najtrudniejszych tras trekkingowych na świecie. Niegdyś był to starożytny szlak handlowy królestwa Inków, który wiedzie przez dżunglę, góry i lasy do legendarnego miasta Machu Picchu. Trasa ma około 40 kilometrów i zajmuje 4 dni, a widoki na Andes i okoliczne wodospady zapierają dech w piersiach.

2. Szlak Roraima w Wenezueli, Gujanie i Brazylii

Szlak Roraima to około 6-dniowa wędrówka przez trzy kraje, Wenezuelę, Gujanę i Brazylię. Płaskowyż Roraima był pierwotnym źródłem inspiracji dla powieści Arthura Conana Doyle’a “Zaginiony świat”. Ten magiczny szlak zaskoczy każdego z trzech powodów: wodospady, widoki na niespotykane krajobrazy i fascynujące formacje skalne.

3. Szlak Annapurna w Nepalu

Szlak Annapurna w Nepalu to jedna z najpopularniejszych tras trekkingowych na świecie. To idealna trasa dla początkujących, ale również dobra dla doświadczonych trekkerów, którzy chcą odkryć piękno Nepalu. Szlak prowadzi przez wspaniałe krajobrazy, a widoki na Himalaje i przejścia przez tradycyjne wioski dają możliwość poznania kultury Nepalu.

4. Szlak Czerwonych Skał w USA

Szlak Czerwonych Skał w Stanach Zjednoczonych to piękna trasa w amerykańskim Westu. Ta trasa wiedzie przez olbrzymie czerwone skały, które smakowicie kontrastują z błękitem nieba i zieloną otoczką przyrody. Szlak jest dosyć łatwy, ale daje niezapomniane wrażenia.

5. Szlak Milford w Nowej Zelandii

Szlak Milford w Nowej Zelandii to jeden z najpiękniejszych szlaków w świecie, a podejście do niego jest nieco trudne. Ten szlak łączy najpiękniejsze krajobrazy południowej Wyspy Południowej, w tym Milford Sound, który jest jednym z najbardziej malowniczych obszarów w Nowej Zelandii. Trasa jest relatywnie łatwa, ale trzeba mieć dobry sprzęt i kondycję.

Podsumowując, trekking to świetny sposób na odkrywanie nieznanego na co dzień krajobrazu. Szlaki na całym świecie dają bogactwo piękna i przygody, które trudno sobie wyobrazić. Każdy trekker powinien spróbować chociaż raz przejść przez piękno dzikiej przyrody i zobaczyć, co ukryte jest na końcu szlaku.

Artykuł powstał przy współpracy z zaplanujzycie.pl